Assassin’s Creed Origins ile birlikte iki senelik aranın ardından fanlarının karşısına tekrar çıkan Ubisoft, Antik Mısır’ı ele aldığı oyun ile beklentileri belli bir derecede karşıladı. Kardeşlik’in doğuşunu anlatan yeni oyunda ilk suikastçilerden olan Bayek’in, Mısır’da yaptığı devrime tanık olduk. Güzel satış rakamlarına ulaşan Ubisoft, söylenenlere göre halen oyunun PC sürümünde yer alan teknik hatalara el atmamış. Özellikle AMD’nin düşük seviye işlemcilerinde yaşanan FPS düşüşleri ve oyunu kapanma sorunları oyunun çıkış tarihi olan 27 Ekim’den bu yana devam ediyor.

AC: Origins içerisinde yer alan teknik hatalar hala giderilmedi

Assassin’s Creed: Origins’in forumlarında bu sebepten ötürü şikayetçi olan oyuncular bulunuyor. Ubisoft ise bu oyunculara karşın düşük seviye işlemcilerde yaşanan hatalara gözünü kapatmaya devam ediyor. Kim bilir, belki de geliştiriciler bir sonraki yamada bu çeşit hataları düzeltmek için kolları sıvamıştır bile.

Oyunu satın alıp hala oynayamayan oyuncuların sıkıntıları umarız yakında giderilir. Keza diğer oyunları ele aldığımızda For Honor, Division ve Rainbow: Six Siege’i devamlı güncelleyen geliştiricilerin neden AC: Origins’e el atmadıklarını merak ediyorum.